یکشنبه 21 فروردین 1401
18:16
187به همت خیرین فارسی ۴۰ زندانی زن تا نیمه شعبان آزاد می‌شوند


تا نیمه شعبان به همت خیرین خداجو و همیاری قضات محاکم تعداد ۴۰ زندانی زن با جرایم غیر عمد مالی از زندان‌های فارس آزاد می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور، با هدف کاهش حداکثری زندانیان جرایم غیرعمد رییس کل دادگستری، استاندار و اعضای اتاق بازرگانی فارس از بخش بانوان زندان عادل آباد شیراز بازدید کردند.

در این بازدید 3 ساعته رییس کل دادگستری فارس در سخنانی گفت: ۴۰۰ زندانی زن در زندان‌های استان به سر می‌برند که از این تعداد ۴۰ نفر زندانی‌ غیر عمد مالی هستند و بدهی آن‌ها رقمی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی افزود: بخشی از بدهی‌ها قرار است از طریق کمک خیران، بخشی از طریق اعسار و بخشی هم با تخفیف و رضایت از شکات تامین شود.

وی تصریح کرد: در استان فارس ۸۰۰ محکوم مالی وجود دارد که بدهی آن‌ها نزدیک به ۳۰۰ میلیارد است و در صورت پرداخت نصف این بدهی می‌توان آن‌ها را آزاد کرد.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس هم گفت: همه تلاشمان این است که تا نیمه شعبان ۴۰ زندانی زن که به دلیل جرایم مالی در زندان هستند آزاد شوند.

ایمانیه افزود: یک کارگاه خیاطی نیز با ظرفیت اشتغال ۱۲۰ نفر هم به زودی با کمک یک میلیارد تومانی خیران تجهیز و راه اندازی می‌شود.