سه شنبه 7 تیر 1401
14:11
1336آزادی 13 بانوی زندانی جرائم غیر عمد استان فارس به کمک خیرین و بنیاد کرامت رضوی


رئیس کل دادگستری و رئیس هیات امناء ستاد دیه استان فارس خبر 
آزادی 13 بانوی زندانی جرائم غیر عمد استان فارس به کمک خیرین و بنیاد کرامت رضوی داد.

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس از آزادی 13 نفر از مدد جویان زن جرائم غیر عمد استان فارس به کمک خیرین و بنیاد کرامت رضوی وابسته به آستان قدس رضوی  با مجموع بدهی بیش از 51 میلیارد تومان خبر داد.

در آستانه نیمه شعبان، میلاد سراسر نور حضرت ولی عصر (عج) از سوی اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان فارس و بنیاد کرامت رضوی نشستی در راستای آزادی زندانیان معسر به ویژه بانوان زندانی در کنار مضجع نورانی حضرت احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) برگزار شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در حاشیه این نشست گفت:  بیش از 800 زندانی جرائم غیر عمد در زندان های استان فارس به سر می برند که برای آزادی این مددجویان، نیاز به کمک و مساعدت خیرین نیک اندیش استان می باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی افزود: در حال حاضر 39 زندانی‌ زن معسر در زندان هستند که امروز  13 تن از آنان آزاد می شوند و  با توجه به آزادی این مددجویان  تعداد 26 زندانی زن دیگر در کل استان  فارس وجود دارند که از  کریمان و خیرین تقاضا داریم در ماه مبارک شعبان و در آستانه ماه مبارک رمضان زمینه آزادی این زندانیان جرائم غیرعمد فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه 850 میلیون تومان توسط بنیاد کرامت رضوی برای آزادی 41 زندانی هزینه شده که از این تعداد زندانی  13 تن را بانوان زندانی تشکیل می دهند گفت: دادگستری استان فارس  8 سال متوالی در زمینه صلح و سازش به خصوص رضایت از اولیای دم در کشور پیشتاز بوده است و از ابتدای سال جاری تاکنون 92 فقره صلح و سازش صورت گرفته است که 26 فقره از پرونده های سازش شده در شعبه 42 زندان انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه افزود: تلاش داریم تا زمینه آزادی  هر چه بیشتر زندانیان معسر، بیگناه که در اثر یک حادثه گرفتار شده اند را  با پذیرش اعسار و کمک خیرین استان  فراهم کنیم.

اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان فارس نیز  از انعقاد تفاهم نامه همکاری میان بنیاد کرامت رضوی و ستاد دیه کشور در جهت حمایت مادی و معنوی آزادی مادران و زنان معسر زندانی محکوم مالی و جرائم غیرعمد با هدف آزادسازی و کمک به تعالی فردی و اجتماعی آنها پس از آزادی از زندان با بهره گیری از ظرفیت های مردمی برای ارائه خدمت اجتماعی به نیت حضرت ثامن الائمه حضرت  امام رضا (ع) خبر داد.

وی با اشاره به اینکه با همکاری کانون های خدمت رضوی اقدامات شایسته ای در راستای آزادی زندانیان نیازمند استان فارس انجام شده است گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 464 زندانی از زندان های استان آزاد شده اند که از  مجموع این تعداد 437  مددجوی مرد و 27 مددجوی زن آزاد شده اند.

محمدحسین استاد آقا مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی نیز با بیان این که هر انسان با ایمانی که در اقدامات خیر خود با حضرت امام رضا (ع) شریک شود احسن الشریک است و خیر و نیکی آن را در دنیا و آخرت خواهد دید گفت: این اقدامات خیر با مشارکت خیرین و به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) در شهر مقدس مشهد ضمن  آزادی 137 زندانی زن آغاز شد و با آزادسازی 18 زندانی در شیرازدر مجموع  78 نفر در 25 استان کشور آزاد شده اند.

استاد آقا تصریح کرد: با همکاری میان دستگاه قضایی، ستاد دیه و بنیاد برکت رضوی و همچنین مساعدت  خیرین نیک اندیش و خادم یاران آستان مقدس رضوی و شاهچراغ (ع) شیراز زمینه آزادی 41 نفراز مددجویان زندان های استان فارس فراهم شده است.