ستاد دیه استان فارس
پنجشنبه 29 دی 1401
8:48
880آزادی ۱۲۸ زندانی جرائم غیرعمد در استان فارس


مدیرکل زندان‌های فارس گفت: با همت تولیت آستان رضوی، چهارمین جلسه آزادسازی در استان فارس برگزار می‌شود که تاکنون زمینه آزادی ۱۲۸ زندانی با مجموع بدهی ۷۲۷ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال از زندان‌های استان فراهم شده است.

مدیر کل زندان‌ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه استان فارس در مراسمی ضمن قدردانی از خیرین نیک اندیش و مسؤولان دلسوز که در تعامل با یکدیگر سعی در حل مشکلات مردم نیازمند دارند گفت: خیرین بسیار بزرگواری در استان فارس وجود دارد که در هر زمینه‌ای برای پیگیری مشکلات زندانیان اعم از سلامت، خانواده زندانیان، اعطای بسته معیشتی و… پیشقدم هستند و با مجموعه زندان‌ها همکاری دارند و با همه محدودیت‌ها در کمک به این افراد استقبال می‌کنند.

اسحاق ابراهیمی افزود: مراجع قضائی استان، دادستان مرکز استان، همه مؤسسات و نهادهای حمایتی و خیریه نیز برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد کمک کرده اند.

وی اضافه کرد: با همت تولیت آستان رضوی، چهارمین جلسه آزادسازی در استان فارس برگزار می‌شود که تاکنون زمینه آزادی ۱۲۸ زندانی با مجموع بدهی ۷۲۷ میلیارد و ۴۸۶ میلیون ریال از زندان‌های استان فراهم شده است.

مدیرکل زندان‌های فارس گفت: مبلغ ۴۸ میلیارد تومان از شکات رضایت گرفته شده است و مبلغ ۸ میلیارد تومان اعسار پذیرفته شده است و ۲ میلیارد و ۵۶۵ میلیون تومان نیز آورده زندانی بوده است.

ابراهیمی اضافه کرد: مبلغ ۲۸۶ میلیون تومان از محل کمک یکی از خیرین دادگستری استان و بیش از ۴ میلیارد تومان نیز توسط آستان قدس پرداخت شده است و مبلغ ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان نیز ستاد دیه از محل کمک‌های خیرین برای آزادی این زندانیان کمک کرده است.

ابراهیمی اظهار داشت: تعداد ۴۲ نفر زندانی از مجموع ۱۲۸ زندانی، همزمان با دهه اول فاطمیه با کمک آستان قدس رضوی از زندان آزاد شدند که بدهی این افراد ۳۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده است و از این مبلغ بدهی، ۲۶ میلیارد تومان آن را شکات گذشت کرده اند، مبلغ یک میلیارد و ۴۵۵ میلیون تومان را آستان قدس رضوی پرداخت کرده است و مابقی نیز با پذیرش اعشار، کمک خیرین و ستاد دیه استان تأمین شده است.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی همچنین زمینه آزادی تعداد ۱۹ زندانی جرایم قتل را با وساطت خادمیاران حرم رضوی فراهم کرده است.

شایان ذکر است هم اکنون تعداد ۸۵۹ زندانی مالی و غیرعمد در زندان‌های استان فارس، چشم انتظار دستان سخاوتمند خیرین نیک اندیش هستند.