ستاد دیه استان فارس
جمعه 1 اردیبهشت 1402
17:24
837محمدمهدی کیانی

آزادی 500 زندانی جرایم غیر عمد به همت خیرین فارسی


مدیرکل زنداها و مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس خبر آزادی 500 زندانی جرائم غیر عمد به همت و مشارکت خیر استانی داد.

به گزارش روابط عمومی ستادد دیه استان فارس : اسحاق ابراهیمی در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با بیان این مطلب که از ابتدای سال جاری با مشارکت خیرین در قالب جشن های گلریزان و برنامه های تلویزیونی زمینه آزادی 500 زندانی نیازمند جرایم غیر عمدفراهم شده است .

مدیرکل زندان ها و مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس اظهار داشت: رقم بدهی این زندانیان آزاد شده 682 میلیارد و 499 میلیون تومان بوده است که با قبولی دادخواست اعسار توسط قضات محترم مبلغ 375 میلیارد و 182 میلیون تومان  از بدهی این افراد کسر و مبلغ 256 میلیارد و 797 میلیون تومان  توسط کمیته صلح وسازش گذشت رضایتمندانه بعمل آمده است و مابقی این این افراد مبلغ 50 میلیاردو 520میلیون تومان  از منابع این ستاد شامل کمک های خیرین و نیکوکاران و تسهیلات بانک های عامل تامین و زمینه آزادی و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید . 

اسحاق ابراهیمی مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس عنوان نمود : برخی از افراد آبرومند و متدین جامعه به دلیل بدهی ناخواسته و جرائم غیرعمد راهی حبس می‌شوند که حمایت خیران از این افراد موجب رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی جامعه و کاهش جمعیت زندان‌ها شده و در یک نگاه کلی به اقتدار بیشتر نظام می‌انجامد.

وی با اشاره به اقدامات خداپسندانه و انسان دوستانه خیرین استان در کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی را عملی بسیار پسندیده عنوان نمود و از نهادهای فرهنگی از جمله صدا و سیما و اصحاب رسانه استان خواست با ترویج و نشر اینگونه اقدامات نیکو به گسترش فرهنگ همنوع دوستی و دستگیری از نیازمندان در جامعه کمک نمایند.

مدیرنمایندگی ستاددیه استان فارس با بیان این موضوع : که با  آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد از فروپاشی خانواده ای جلوگیری می شود که خیرین باید نسبت به این نوع کار های جهادی توجه بیشتری از خود نشان دهند تا هدف حبس زدایی ، به طور مطلوب تحقق یابد.

دکتر پهلوانیان  مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در زمینه همکاری و تولید برنامه و  فرهنگ سازی اجتماعی که رسالت اصلی صداوسیما  افزود : خیرین استان فارس در زمینه کمک به همنوع و کار خیر با داشتن پیشنه فرهنگی غنی در قله مهر ورزی و مهربانی می یاشند که جایی بسیار تقدیر و تشکر دارد.

همچنین مقررگردید صدا و سیمای مرکز فارس در قالب  تولید برنامه با همیاری شهردای شیراز در زمینه تبلیغات شهری و  محیطی با بهرگیری از شبکه استانی و فضای مجازی، درخصوص آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد استان به منظور جمع آوری کمک های خیرین و نیکوکاران همکاری کند.

در پایان مدیرنمایندگی ستاددیه فارس با اهدای لوح سپاس از همکاری خوب صدا و سیمای مرکز فارس تقدیر و تشکر بعمل آمد.

شایان ذکر است ستادددیه استان فارس با شماره حساب 11991199/10 نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی 6104337770030961 آماده دریافت کمک های نقدی خیرین  در ام آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.