چهارشنبه 7 خرداد 1399
15:59
1042گلریزان‌های آزادی زندانیان مجازی شد


به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا تمامی جشن‌های گلریزان ویژه ماه مبارک رمضان امسال در قالب گلریزان‌های تلویزیونی و آیین‌های زنده در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

در راستای حفظ سلامت خیرین با عنایت به توافق‌های انجام شده با مراکز صدا و سیما برنامه‌های مربوط به حبس زدایی محکومان جرایم غیرعمد در استان‌ها امسال در قاب شیشه‌ای تلویزیون برگزار و طبق جدول زمانبدی در ماه مهمانی خدا شبکه‌های استانی به طور زنده هر شب یک جشن گلریزان را برگزار و تمامی عواید حاصل از آن را به مددجویان تحت حمایت ستاد دیه اختصاص خواهند داد.

برگزاری ‌گلریزان‌های لایو در اینستاگرام

با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی افزون برنامه‌های تلویزیونی برخی از استان‌ها منجمله یزد با دعوت از چهره‌های مطرح هنری و ورزشی گلریزان‌های زنده مجازی را در طول این ماه برگزار خواهند کرد. این اقدام با هدف ترغیب آحاد مختلف اجتماعی برای مشارکت در امر حسنه آزادی بدهکاران غیربزهکار برنامه‌ ریزی شده است.

نهاد جمع‌آوری کمک برای آزادی زندانیان غیرعمد ستاد دیه است

با توجه به فعالیت‌های اخیر ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند خیرین توجه داشته باشند در دام شیادان فضای مجازی قرار نگیرند، این نهاد حمایتی تنها مرجع رسمی در حوزه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد به شمار می‌رود.

6736 زندانی غیرعمد نیازمند کمک‌های خیرین هستند

با عنایت به موجودی 13 هزار و 700 نفری محکومان جرایم غیرعمد در کشور طبق تحقیقات به عمل آمده از سوی گروه‌های تحقیق نزدیک به 6 هزار و 736 نفر از این افراد واجد شرایط برای دریافت کمک‌های نوعدوستانه هستند.