پنجشنبه 5 تیر 1399
13:04
1228مدیرکل زندانها و نایب رئیس ستاد دیه فارسخبرداد: به مناسبت هفته قوه قضائیه، زمینه آزادی ۳۲ زندانی جرایم غیرعمد فراهم شد.


یکصد و یکمین جلسه هیأت امنای ستاد دیه استان فارس با حضور حجت الاسلام سید صدرالدین رجایی نسب معاون قضایی و فرهنگی دادگستری و بازرس ستاد دیه فارس، اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندان ها و نایب رئیس ستاددیه فارس و سیدرضا اسکندری مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس و اعضای هیأت امنای ستاد دیه برگزار و ۲۶ پرونده در این جلسه و ۶ پرونده در کمیته ویژه ستاد دیه کشور از طریق ویدئو کنفرانس بررسی گردید تا زمینه آزادی این زندانیان فراهم گردد .

اسحاق ابراهیمی نایب رئیس ستاد دیه فارس : ضمن قدردانی از همت خیرین و تبریک گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: برای آزادی ۳۲ زندانی که پرونده آنان بررسی شد ۱۶میلیارد و ۷۶۳ میلیون ریال نیاز است که با تأمین از منابع استانی، کمک خیرین، و ستاد دیه کشور بزودی زمینه آزادی آنان فراهم و در ایام هفته قوه قضائیه از زندان آزاد می شوند .
نایب رئیس ستاد دیه فارس گفت: در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد که با حضور تعدادی از خیرین در ماه مبارک رمضان به صورت مجازی برگزار گردید مبلغ ۵ میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان به صورت نقدی، تعهد و چک جمع آوری گردید و ضمن قدردانی از نیکوکاران امیدواریم این کمک ها تداوم داشته باشد .
وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد ۲۲ نفر زندانی زن محکوم مالی با بدهی بالغ بر ۳ میلیارد و ۸۸۲ میلیون تومان در سطح زندان های استان محبوس می باشند که امید است در جشن گلریزان آزادسازی زندانیان زن که بزودی به مناسبت دهه کرامت برگزار می گردد با همت خیرین زمینه آزادی آنان از زندان ها فراهم شود .
اسحاق ابراهیمی تأکید کرد: آزاد کردن و رهایی زندانی از بند زندان، بزرگترین عبادت است که اجر و پاداش آن نزد خداوند سبحان می باشد و از این رو از خیرین استان تقاضا می شود که برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و کمک به این قشر آسیب دیده و خانواده آنان همت گماشته و توجه ویژه ای به این افراد داشته باشند.

 
گفتنی است ستاد دیه استان فارس با شماره حساب ۱۰/ ۱۱۹۹۱۱۹۹ نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی ۶۱۰۴۳۳۷۷۷۰۰۳۰۹۶۱ و از طریق سامانه تلفن همراه # ۱۰۱۰۱۰* ۴*۷۳۳* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد .