پنجشنبه 6 شهریور 1399
13:28
129388 نفر از زندانیان جرایم غیر استان فارس آزاد شدند.


رئیس کل دادگستری فارس و رئیس هیأت امنای ستاد دیه فارس افزود: با همت بنیاد مستضعفان زمینه آزادی 88 زندانی جرایم غیرعمد از زندان های استان فارس فراهم شد .

رئیس کل دادگستری فارس از آزادی 88 زندانی جرایم  غیرعمد در زندان های استان با همکاری بنیاد مستضعفان خبرداد.رئیس کل دادگستری فارس در طرح آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس در زندان مرکزی شیراز ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان اباعبدالحسین(ع) گفت: در دوران تحول قوه قضائیه و با حضور رئیس جدید سازمان زندان ها، تحولات اساسی و بنیادی در سازمان زندان ها انجام شده است و یکی از حرکات مهم، انعقاد تفاهم نامه همکاری بین بنیاد مستضفعان، سازمان زندان ها و ستاد دیه کشور می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی افزود: براساس این تفاهم نامه، با کمک 3میلیارد تومانی بنیاد مستضفعان به زندانیان استان فارس، زمینه آزادی 88 زندانی اززندان های استان فراهم گردید.

وی اضافه کرد: بدهی این زندانیان، مبلغ 70میلیارد تومان بوده است که مبلغ 67میلیارد تومان را شکات از حق قانونی خود گذشت کرده اند که این عمل خداپسندانه آنان بسیارارزشمند و ستودنی است.

رئیس کل دادگستری فارس اضافه کرد: تعداد 981 زندانی جرایم غیرعمد در زندان های استان فارس بسر می برند که این افراد به حمایت خیرین و نیکوکار نیازمند هستند.وی  بابیان این مطلب که مردم فارس در امور خیر در کشور پیشتاز هستند اظهارداشت: بدهی این تعداداز زندانیان جرایم غیرعمد بالغ بر 200میلیارد تومان است که این مبلغ برای خیرین فارس مبلغ بالایی نیست و اگر بخشی از این مبلغ را خیرین تأمین کنند مبلغی هم شکات رضایت می دهند که بامساعدت ستاد دیه کشورمی توانیم زمینه آزادی این افراد را از زندان های استان فراهم نماییم.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی یادآور شد: اگر مردم و خیرین کمک کنند و مخصوصاً در ماه محرم و صفر بخشی از نذورات خود را با توجه به وضعیت کرونا برای آزادسازی زندانیان درنظر بگیرند ما هم تلاش می کنیم تا زمینه آزادی افراد بدهکار مالی در زندان ها را فراهم کنیم.

وی در جمع زندانیان گفت: امیدواریم همه مردم قانون را رعایت کنند تا خواسته یا ناخواسته همنوعان ما گرفتار زندان نشوند چرا که کار زندانبانی کاری بسیار سخت و طاقت فرساست و مدیرکل زندان ها و مسؤولین ستاد دیه با تلاش شبانه روزی خود می کوشند تا زمینه آزادی زندانیان فراهم شود.مدیرکل زندان های فارس در این مراسم گفت: تعداد 282زندانی جرایم غیرعمد از ابتدای سال جاری با همت ستاد دیه، خیرین و بنیاد مستضعفان با مبلغ بیش از 68میلیارد ریال از زندان های استان آزاد شده اند.

اسحاق ابراهیمی نایب رئیس ستاد دیه فارس گفت: بیشترین کمک را شکات پرونده ها با مبلغ 623 میلیارد و 184 میلیون و 576 هزار ریال داشته اند که جا دارد از همه این عزیزان قدردانی شود.

سیدرضا اسکندری مدیرنمایندگی ستاد دیه فارس نیزضمن قدردانی از خیرین همراه ستاد دیه استان گفت:ستاد دیه استان فارس با شماره حساب  10/ 11991199 نزد کلیه شعبه بانک ملت و شماره کارت بانکی 6104337770030961  و از طریق سامانه تلفن همراه #7777071*780* آماده دریافت کمک های نقدی خیرین در امر آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد استان فارس می باشد.