: 299
1399.03.22 @ 15:00


زندان جای ماداران نیست .

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه فارس ؛ سیدر ضا اسکندری در نخستین نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان شیراز با حضور  دستگاههای اجرایی و نظارتی شهرستان شیراز در سالن شهید اسکندری فرمانداری برگزار شد تصریح کرد: زندان جایی مادران نیست .


سیدرضا اسکندری افزود : اگرزن ، جایگاه واقعی خود را بشناسد و همان گونه که آفرینش ظریف او اقتضا می کند و بر اساس خواسته های پروردگارش ، استعدادهای خویش را شکوفا کند ، سرچشمه دهها خیر و برکت خواهد شد .

مدیرنمایندگی ستاددیه فارس با اشاره به این موضوع که تعدادی از زنان محبس در زندان، دچار مشکلات حقوقی و مالی هستند که به واسطه همراهی آگاهانه یا اکثرا ناآگاهانه با مردان نزدیک خود، همچون همسر، پدر، برادر و یا داماد خانواده شان، گرفتار حبس شده‌اند .

اسکندری با بیان این موضوع که هر سال خيرين فارس در ايام ولادت كريم اهل بيت امام حسن مجتبي( ع) در جشني با شكوه گرد هم جمع مي شدند تا به زندانيان نيازمند كمك كنند كه امسال با توجه به شيوع ويروس كرونا و لزوم رعايت فاصله گذاري اجتماعي جشن گلريزان به گونه اي متفاوت  برگزار گردید .

اسکندری اظهار داشت : در ایام ماه رمضان امسال با لطف خداوند متعال و کمک خیرین و نیکوکاران فارسی بصورت نقدی ، چک ، تعهد مبلغ 5 میلیارد و 300 میلیون تومان در سطح استان ، جهت آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد جمع آوری گردید . 

مدیر نمایندگی فارس : با اعلام این موضوع که در سال 1398 تعداد 550 نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان آزاد شدند . که 32 نفر از آنها ، زنان زندانیان با بدهی بالغ بر 3میلیارد و 682 میلیون تومان بودند .

سیدرضا اسکندری تصریح کرد : از کل بدهی این 32 زن زندانی جرایم غیر عمد مبلغ 1 میلیارد و 963 میلیون تومان گذشت رضایتمندانه بعمل آمده و مبلغ 1 میلیارد و 719 میلیون تومان توسط ستاد دیه فارس پرداخت گردیده است .

مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس با بیان این موضوع که در حال حاضر 22 نفر زن زندانی به جرم مالی با بدهی بالغ بر 3 میلیارد و 882 میلیون تومان در سطح استان محبوس می باشند که امید است به همت خیرین در روز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) از زندان آزاد گردند .

محمدرضا امیری فرماندار شیراز به اقدامات ستاد دیه استان فارس در زمینه آزادسازی زندانیان زن در زمینه جرایم غیرعمد اشاره کرد و با قدردانی از همت خیرین و تشکل‌های غیردولتی در این زمینه، گفت: امیدواریم کارمندان ادارات و دستگاه‌ها در حد توان بتوانند در زمینه آزادی زنان زندانی مشارکت و همکاری کنند .