: 333
1400.03.04 @ 14:15


کمک ۵۰میلیارد ریالی خیرین شیرازی در جشن نذر رهایی

جشن گلریزان آزادسازی نذر رهایی زندانیان جرایم غیرعمد فارس در شیراز با حضور رئیس کل دادگستری فارس، دادستان مرکز استان، مدیرکل صدا و سیما، مدیرکل کمیته امداد، فرمانده سپاه فجر استان و جمعی از مسؤولین قضایی و اجرایی استان و جمعی از نیکوکاران با همکاری ستاد دیه فارس، سپاه فجر، بسیج حقوقدانان و جمعی از خیرین در تالار فجر پادگان امام حسین (ع) برگزار و مبلغ ۵۰میلیارد ریال با همت خیرین جمع آوری شد.


مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس در این مراسم گفت: رسالت ستاد دیه، آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و نیازمند مالی، تصادف، حوادث کارگاهی، مهریه و... است و هم اکنون بالغ بر ۸۳۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در زندان های استان محبوس هستند.
 
سیدرضا اسکندری افزود: در ماه مبارک رمضان ۲۰ جشن
گلریزان با رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورت حضوری و مجازی در سطح استان برگزار شده است.
وی اضافه کرد: سال گذشته با همت خیرین و ستاددیه، تعداد ۴۸۶نفر از زندان های استان آزاد شدند که از این تعداد ۴۵۷نفر مرد و ۲۹ نفر زن بودند.
مدیر نمایندگی ستاد دیه فارس گفت: در سال ۹۹ جمع مبالغ کمک خیرین به ستاد دیه بالغ بر هفتاد میلیارد ریال بوده است.
اسکندری همچنین به برنامه های ویژه آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اشاره کرد و گفت: برنامه تلویزیونی ویژه افطار با عنوان ماه دلگشا در این زمینه همکاری خوبی داشتند و همچنین پویش های مردمی "زندان جای مادران نیست، فارس همدل، گلریزان رهایی، سنت حسنه، هر مسجد آزادی یک زندانی و هر محله ارادی یک زندانی" برگزار و در این زمینه با ستاد دیه همکاری داشتند.