ستاد دیه استان فارس
شنبه 2 اسفند 1393
10:16
8269مادر جوان متوفی به شرط خواندن نماز و روزه قضاء فرزندش توسط شخص زندانی از گرفتن سهم دیه خود گذشت و زمینه آزادی وی را فراهم ساخت.


 به گزارش روابط عمومی ستاد دیه کشور،‌ روحانی‌منش مدیرعامل ستاددیه همدان با اعلام این خبر گفت : مدتی پیش "ن –ع" که با حکم جلب شاکی پرونده راهی زندان شده بود، به ستاد دیه استان مراجعه کرد و درخواست تشکیل پرونده داد.

 

مدیرعامل ستاددیه استان همدان در خصوص نحوه روانه شدن این فرد به زندان افزود: این مددجوی نیازمند 46 ساله طی یک حادثه کارگاهی در شهرک صنعتی همدان به دلیل عدم توجه به نکات ایمنی موجب مرگ کارگر خودش شد.

وی گفت: فرد فوت شده درحین نصب کرومیت در طبقه چهارم ساختمان کارخانه صنعتی به پایین سقوط می‌کند و پس از سه روز حضور در بیمارستان فوت می‌کند.

روحانی‌منش در خصوص آخرین وضعیت این مددجو گفت: این زندانی عائله‌مند به عنوان مجری پروژه محکوم به 53 درصد یک دیه کامل نفس می‌شود، اما  از آنجا  که حادثه کاملا غیرعمد بوده ستاد دیه با وساطت  اقدام به دعوت از خانواده شاکی کرد و پس از رفت  و آمدهای بسیار و پیگیری‌های  مستمر از خانواده متوفی  دعوت کردیم تا برای آزادی این زندانی غیرعمد اقدام کنیم.

مدیرعامل ستاددیه همدان با اشاره به اینکه در نهایت مقرر گردید، خانواده مددجو با پرداخت مبلغ دیه به پدر متوفی و فرزندان صغیر او رضایت دهند، گفت: با عنایت به اینکه این خانواده از پشتوانه مالی مناسبی برخوردار نبودند و با وجود فرصت مناسب برای تأمین مبلغی کوچک از این دیه هم با مشکلات متعدد روبرو بوده اند، مادر بزرگوار این مرحوم با حضور در ستاددیه  اعلام کرد که در ازای خواندن نماز و روزه پسر فوت شده اش از تمام دیه خود گذشت کرده است.